Mecitözü İlçe Geliştirme ve Tanıtım Ofisi tarafından düzenlenecek olan Geleneksel Elvançelebi Kültür, Sanat, Spor ve Anma Etkinlikleri için hazırlıklar başladı. Haziran ayında gerçekleştirilmesi planlanan organizasyon için Mecitözü Kaymakamı Bayram Köse başkanlığında bir değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda, Çorum Belediyesi, Mecitözü Belediyesi, Hitit Üniversitesi, Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Çorum Kültür ve Turizm Müdürlüğü temsilcileri de yer aldı. Kurumların etkinliğe sağlayacakları katkılar toplantıda değerlendirildi.